پکیج فرولی اصفهان

(پکیج فرولی)

تعمییر و نگهداری پکیج

برای اینکه پکیج دیواری شما در بهترین شرایط کاری قرار داشته باشد و عملکرد مطلوب و مورد انتطار شما را ارائه نماید، دو کار بسیار مهم باید انجام شود. ابتدا نصب پکیج دیواری شماست که باید به صورت اصولی و بر طبق استانداردهای پکیج های فرولی باشد، که این امر به دانش و تجربه متخصص فرولی احتیاج دارد. ثانیا مراقبت از پکیج فرولی و بوتان و ایران رادیاتورو..، که به صورت سرویس منظم و هر ساله آن می باشد و موجب رفع ایرادات جزئی و حفظ راندمان کاری و افزایش عمر مفید پکیج شما می گردد.

تعمیر پکیج فرولی

مهم ترین مشکلات در پکیج دیواری

یکی از شایع ترین مشکلات تاسیساتی خانه ها و آپارتمان ها، از کارافتادن آبگرمکن ها و پکیج ها است. گاهی صرفا خاموش شدن شعله دلیل توقف کار است که اغلب می شود به راحتی و با دنبال کردن دستورالعمل کارخانه تولیدکننده، که بصورت برچسب بر روی بدنه آبگرمکن یا پکیج نصب شده است، دوباره آن را روشن کرد (توجه: در صورت خاموش بودن شعله و استشمام بوی گاز، فورا شیر اصلی گاز را ببیند و از یک متخصص کمک بگیرید). اگر خاموش شدن شمعک پیلوت زیاد اتفاق می افتد، حتما از یک نیروی متخصص بخواهید ترموکوبل آبگرمکن و پکیج را چک کند (ترموکوبل وسیله ای که به منظور ایمنی بیشتر در وسایل گازسوز مورد استفاده قرارمی گیرد. وظیفه این قطعه ضروری، قطع کامل گاز بلافاصله پس از خاموش شدن شمعک پیلوت است). بسیار دیده شده که ترموکوبل به مرور زمان و به دلیل گرفتگی و کثیف شدن کارکرد خود را از دست می دهد و در مواقع اضطرار گاز را قطع نمی کند. بنابراین حتما نسبت به استشمام بوی گاز حساس و آگاه باشید

بعضی از موارد پیش آمده مثل نشتی مخزن آبگرمکن و پکیج قابل تعمیر نیست و یا اصلا هزینه تعمیر به صرفه نیست. در این صورت تعویض مخزن تنها راه چاره است.

ایمنی درپکیج های دیواری

 

مساله نشت گاز از مسائل مهمی است که باید در خصوص هر وسیله گازسوزی با جدیت مورد بررسی قرار گیرد. در کلیه وسایل احتراقی گاز سوز از جمله پکیج دیواری آب‌گرم، به علت وجود اتصالات در مسیر عبور گاز، این احتمال وجود دارد که نشت گاز بوجود آید. همچنین در صورت انجام نشدن فرآیند احتراق، گاز به صورت عمده وارد محیط اطراف شده و خطر آتش‌سوزی و انفجار را برای مصرف کنندگان بوجود می‌‌آورد. در پکیج‌ها با توجه به اینکه پکیج در تمام طول سال کاربرد دارد و استفاده از آن منحصر به فصل خاصی نیست، مکان ثابتی برای نصب آن در نظر گرفته می‌شود. این عمل مزایایی را از نظر ایمنیِ نشت گاز برای پکیج دیواری بوجود می‌آورد. حذف اتصالات نامناسب مانند شیلنگ‌های انتقال گاز و دور بودن اتصالات از معرض تماس و برخورد با اشیا، عمر و قابلیت اطمینان را در پکیج بالا می‌برد. پکیج همچنین دارای سیستم ایمنی وجود شعله است که با قابلیت اطمینان بالایی در صورت تشکیل نشدن شعله گاز مدار را قطع می‌کند.

فروش در نمایندگی فرولی ،بوتان ،ایران رادیاتور ،لورچ ،پامکو ،ایرول ،گلدپن ،استان اصفهان

                                تاسیسات پدیده شاهین

 انواع: چیلر ،مینی چیلر، دیگ ،پکیج ،رایاتور، داکت اسپیلت ،اسپیلت ،کولر گازی ،پمپ آب

آدرس اصفهان بلوار کشاورز روبروی باغ فردوس تلفن-09133064408-03137777307

لوگوی پکیج فرولی

*پکیج دیواری فرولی و مشخصات آن

پکیج دیواری فرولی دارای مشخصه های خاص زیر می باشد:

سیستم یخ زدگی: شامل روش اتومات دستگاه هنگامی که در حالت خاموش دستگاه دمای آب داخل آن به دمای 5 درجه سانتی گراد برسد. که این سیستم در هر دو قسمت آبگرم مصرفی و آبگرم شوفاژ کارایی دارد و نیاز به خاموشی و یا خالی کردن آب دستگاه برای ترک محل به مدت طولانی وجود ندارد.

سیستم ضد گریپاژ پمپ سیرکوله : این سیستم سبب طول عمر پمپ دستگاه پکیج دیواری فرولی و همچنین اطمینان از عملکرد صحیح در زمان نیاز به گرمایش آب بهداشتی و یا محیط می شود. سیستم ضد گریپاژ از خرابی پمپ و سوختن آن جلوگیری می نماید.

سیرکولاسیون آب بعد از گرمایش: سبب بازیابی اینرسی حرارتی موجود در مبدل حرارتی پکیج دیواری فرولی خواهد شد و همچنین زمان خاموشی دستگاه را طولانی تر می کند.

کنترل الکترونیکی دود و احتراق: سبب کنترل دقیق وضعیت احتراق و خروج دود با جابجایی مستقیم مکانیکی با سیستم الکترونیکی کنترل دود، حذف مشکل رطوبت ، یخ زدگی ، غبار و حشرات با حذف سوئیچ فشار هوا و فراهم آمدن امکان نصب در ساختمان های بلند مرتبه می باشد.

عملکرد دور متغییر فن در پکیج دیواری فرولی مدل دیواتاپ: که سبب بازدهی حداکثری در مدل پکیج های دیواری غیر چگالشی می باشد و همچنین ثابت ماندن راندمان در ظرفیت های مختلف به دلیل عملکرد فن به صورت دور متغییر بسته به نیاز گرمایش می باشد.

فن بی صدا ، بای پاس اتوماتیک و سیستم کنترل تدریجی شعله، سیستم هواگیری اتومات و همچنین قابلیت اتصال به انواع ترموستات های اتاقی و حسگرهای خارجی جهت تنظیم دمای اتاق بر اساس دمای خارج می باشد.

پکیج دیواری فرولی دارای برد الکترونیکی عیب یاب هوشمند با امکان ثبت ایرادات دستگاه جهت راهبرد بهتر دستگاه می باشد.

 

*برای روشن کردن پکیج فرولی ، در صورتی که کلید خاموش و روشن دستگاه روی عدد یک قرار ندارد، آن را روی یک یعنی روشن قرار دهید تا چراغ سبز بالای آن روشن شود.

شیرهای رفت و برگشت شوفاژ را باز کنید. قبل از روشن کردن دستگاه ابتدا شوفاژها را هواگیری نمایید.

در صورتی که فشار پایین‌تر از عدد ۱/۵ است، با باز کردن شیر کوچک مشکی رنگ زیر پکیج فشار را تا ۱/۵ افزایش دهید.

با چرخاندن ترموستات شوفاژ که بالای آن نشانه رادیاتور مشخص شده است، دمای آن را روی درجه دلخواه تنظیم کنید. چراغ سبز بالای آن روشن می‌شود.

شیر دستی گاز ورودی به دستگاه را باز کنید. دستگاه روشن شده و چراغ نارنجی رنگ مربوط به تشکیل شعله روشن می‌شود.

با روشن کردن پکیج و گرم شدن دستگاه چراغ‌های سبز رنگ مربوط به دما نیز به تدریج روشن می‌شوند تا به دمای معین برسند.

در صورتی که در هر یک از مراحل روشن کردن پکیج چراغ قرمز رنگ عدم وجود شعله روشن شد، کلید راه اندازی مجدد که در کنار آن قرار دارد را فشار دهید.

کدخطای پکیج فرولی

اصلی ترین دلیل خرابی پکیج چیست؟

  • کم شدن فشار آب داخل پکیج
  • ریزش آب از پکیج در هنگام به وجود آمدن نشتی

الف)ورودی آب پکیج را ببندید    ب)یک آب گرم داخل منزل را باز کنید

 

 

 

*رسوب گیری پکیج فرولی

رسوب زدایی پکیج فرولی جمله اقدامات مهم و ضروری هستند که پیش از کار افتادن کامل پکیج باید به فکر آن باشید. اگر افت فشار آب گرم را احساس کردید یا زمان زیادی برای گرم شدن آب نیاز می شود ، حتما به رسوب زدایی پکیج و سرویس پکیج فرولی نیاز دارید.رسوب زدایی  باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود و نمی توان آن را به افراد بی تجربه سپرد. زیرا اگر جرم گیری پکیج به درستی انجام نشود ، باعث گرفتگی و حرکت رسوب به قسمت های دیگر می شود و مجبور می شوید یک بار دیگر هزینه رسوب زدایی پکیج را بپردازید!رسوب زدایی پکیج ( رسوب گیری پکیج )  را پشت گوش نیندازید ، زیرا حتی ممکن است پکیج و شوفاژ ها را کاملا از کار بیندازد.

 

*حالت دستگاه در زمان خاموش بودن

در صورت عدم وجود ایراد در پکیج، با فشردن دکمه خاموش به مدت 5 ثانیه، میتوان پکیج را در حالت خاموش قرار داد. در این حالت صفحه نمایش دو خط تیره را نشان میدهد و محافظ ضد یخ زدگی و ضد گیرپاژ پمپ فعال باقی خواهند ماند. در صورت هر حالت غیر معمول خطای مربوطه روی صفحه، نمایش داده می شود ولی مشکل (ایراد) رفع شود صفحه نمایش به صورت خودکار دو خط تیره را نشان می دهد. برای اینکه دستگاه پکیج دوباره روشن شود، باید دکمه روشن را به مدت 5 ثانیه فشار دهید.

 

 

فروش در نمایندگی فرولی ،بوتان ،ایران رادیاتور ،لورچ ،پامکو ،ایرول ،گلدپن ،استان اصفهان

                                تاسیسات پدیده شاهین

 انواع: چیلر ،مینی چیلر، دیگ ،پکیج ،رایاتور، داکت اسپیلت ،اسپیلت ،کولر گازی ،پمپ آب

آدرس اصفهان بلوار کشاورز روبروی باغ فردوس تلفن03137777307-09133064408

پکیج فرولی

*هواگیری پکیج فرولی

1نحوه هواگیری پکیج به معنی خروج هوای اضافی از دستگاه است. این کار بسته به عمر پکیج و مدل آن می‌تواند در بازه‌های مختلفی انجام گیرد. با انجام به موقع هواگیری شوفاژ و به صورت اصولی می‌توانید طول عمر دستگاه خود را بیشتر کنید و از هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی تا حد خیلی زیادی بکاهید.

2افرادی که در طبقات بالایی ساختمان‌ها زندگی می‌کنند به علت پایین بودن سطح آب در لوله‌های رادیاتورشان ممکن است بیشتر از افراد ساکن در طبقات پایینی نیاز به هواگیری پکیج دیواری داشته باشند.

3در ساختمان‌هایی که موتورخانه مرکزی وجود دارد استفاده از شیر هواگیری اتوماتیک شوفاژ توصیه می‌شود، زیرا شوفاژهایی که از موتورخانه مرکزی تغذیه می‌شوند بیشتر از شوفاژهای معمولی نیاز به هواگیری پکیج دیواری دارند.

4.یکی دیگر از دلایل هواگیری شوفاژ، نوع اتصالات و جنس فلز رادیاتور می‌باشد. در رادیاتورهایی که پوشش آن‌ها تخریب شده باشد، فلز در معرض هوای آزاد قرار می‌گیرد و در اثر انجام واکنش‌های شیمیایی، گاز آزاد شده در شوفاژ محبوس می‌شود.

 

*حالت ضد یخ زدگی پکیج فرولی

 

در حالت گرمايش در صورت عدم وجود ايراد در پکیج و يا حالتي با تقدم بيشتر، در حالت خاموش يا آماده باش، حالت ضد يخ زدگي وقتي آغاز ميشود كـه درجه حرارت سنسور مدار شوفاژ كمتر از C °5 باشد. اگر دستگاه در حالت بلوكه نباشد، پمپ سيركولاتور و مشعل فعال ميشوند. وقتي كه مشعل روشن شد، جريان در سيم پيچ تدريجي شعله به حداقل ميرسد. در حالت خاموش، صفحه نمايش دو خط تيره را نمايش ميدهد. در حالت آماده باش، صفحه نمايش مثل حالت گرمايش شوفاژ عمل ميكند. خاموش شدن مشعل در حالت ضد يخ زدگي وقتي اتفاق ميافتد كه اگر در30 ثانيه اول بعد از تشخيص شعله (در هر بار روشن شدن مشعل در حالت ضد يخ زدگي) درجه حرارت سنسور مدار شوفاژ از C°35 بالاتر رود پس از 30 ثانيه مشعل زماني خاموش مي شود كه دماي سنسور به C°20 برسد كه مطابق با خاتمة عملكرد ضديخ زدگي است. اگر دستگاه پکیج در حالت بلوكه باشد، در حالت ضد يخ زدگي فقط پمپ سيركولاتور زماني فعال مي شود كه درجه حرارت سنسور مدار گرمايش C °5 باشد، پمپ سيركولاتور وقتي غيرفعال ميشود كه سنسور مدار شوفاژ از C °7 فراتر رود.

تعمییر پکیج فرولی گ

*سیسـتم عیـب یـاب اتوماتیـک پکیج دیواری فرولی فرولی

پکیج دیواری فرولی Ferroli Heating package موجود شامل دو مدل دیواتک و دیواتاپ از ظرفیت 24000 تا 37000 می باشد. پکیج دیواری فرولی از نوع دو مبدل حرارتی اولیه و ثانویه و فن دار می باشند. نوع دیواتاپ پکیچ دیواری فرولی در ظرفیت 32000 از نوع مخزن دار است که این مدل توانایی بالایی در تولید آبگرم مصرفی به جهت بهره گیری از منبع 60 لیتری ذخیره آبگرم مصرفی دارد. بهتـرین پکـیج هـاي خـارجی موجـود در ایـران مربـوط بـه شـرکت هـاي ایتالیـایی و ترکیه میباشـد. امـروزه شـرکت هـاي داخلـی توانمنـدي قابـل قبـولی براي ساخت پکیج پیدا کرده اند.

عیب یابی اتومات پکیج: پکیج هـایی طراحـی شـده انـد کـه داراي سیسـتم عیـب یـاب اتوماتیـک بـا کـد میباشند. حسـن ایـن قابلیـت در عیـب یـابی سـریع حتـی توسـط کـاربر معمـولی مـی باشـد. چنـین پکیجـی کـه داراي عیـب یـاب مجهـز بـه سنسـورهاي کنتـرل عملکـرد اسـت، خطاهـاي عملکـرد را بصورت کدهاي مشـخص در مـانیتور پکـیج نمـایش مـی دهـد و کـاربر یـا سرویسـکار بـا مراجعـه بـه دفترچه راهنماي پکیج متوجه نوع عیب میگردد.

 

 

 

                                            *خطا و کدهای آن در پکیج فرولی

 

A01: تشکیل نشدن شعله به دلیل اشکال در فن یا پرشر فن یا شیر گاز یا سنسورهای جرقه زن

A02: اشکال در برد کنترل یا سنسورهای حسگر شعله

A03:  مورد ۱: بالا رفتن بیش از حد درجه حرارت (سنسور اطمینان دمای بیش از ۱۰۵ درجه را تشخیص دهد) در صورت عدم وجود درخواست روشن شدن، هیچ ایرادی یمنی (در حالت آب گرم بهداشتی، گرمایش یا ضد یخ)، باعث ایراد “۳” و بلوکه شدن شیر گاز می شود

مورد ۲: هر بار که مشعل به علت بالا رفتن بیش از حد درجه حرارت سنسور اطمینان ( ۹۰ درجه در حالت گرمایش؛ ۹۵ درجه در حالت تست و برای آب گرم بهداشتی ۱۰۰ درجه )خاموش می شود، سیستم یک تایمر به مدت ۱۰ ثانیه را فعال می کند. محافظ درجه حرارت بیش از حد مدار شوفاژ، فعال می شود اگر سنسور اطمینان ظرف این ۱۰ ثانیه از ۱۰۵ درجه فراتر رود. مداخله سیستم.

مورد ۳: اگر در زمان درخواست روشن شدن مشعل (گرمایش یا ضد یخ زدگی دمای سنسور اطمینان بیش از ۱۰۵ درجه باشد، سیستم یک تایمر به مدت حداکثر ۳۰ | ثانیه را فعال می سازد. اگر ظرف این مدت، هر دو سنسور به زیر ۱۰۰ درجه نرسند، ایراد” ۳ ” ایجاد شده و بلوکه شدن شیر گاز اتفاق می افتد.

مورد ۴: اگر در زمان درخواست روشن شدن مشعل در حالت آب گرم بهداشتی دمای سنسور اطمینان بیش از ۱۰۵ درجه باشد، سیستم یک تایمر به مدت حداکثر ۵۰ | ثانیه را فعال می سازد. اگر ظرف، این مدت به هر دو دستور به زیر ۱۰۰ نزنند، ایراد ” “ایجاد شده و بلوکه شدن شیر گاز اتفاق می افتاد. مورد ۵: اگر در زمان درخواست روشن شدن مشعل کنترل دمایی (سنسور اطمینان ۱۰۵ درجه) برای مدت بیش از ۱۰ ثانیه متوالی اعمال شود ، ایراد” ۳″ ایجاد شده و بلوکه شدن شیر گاز اتفاق می افتد.

A04: اشکال در تنظیمات مربوط به ترموستات دود دستگاه

F05 اشکال در فن پکیج فرولی

A06 اشکال در شیر گاز یا تنظیم نبودن آن

A09 خرابی شیر گاز

*سرمایش

F10 خرابی سنسور دمای آب مدار گرمایش

F11خرابی سنسور دمای آب مصرفی

F14 اشکال در سنسور دوم دمای آب مدار گرمایش

A16 اشکال در شیر گاز اصلی دستگاه

F20 اشکال در فن یا دودکش پکیج فرولی

F34 اشکال در ولتاژ برق دستگاه یا برد دستگاه

F37 کم بودن فشار آب در مدار گرمایش

F41 جدا شدن یکی از سنسورهای اندازه گیری آب از لوله

F42  خرابی سنسور NTC  مدار گرمایش

 

 

 

*نصب پکیج دیواری فرولی

فیلترهـای پکیج دیواری فرولی : در راه انـدازي پکـیج نصـب چنـد فیلتـر بـه افـزایش طـول عمـر مفیـد دسـتگاه کمـک می کند.

فیلتـر گـاز: نصـب فیلتـر گـاز مناسـب بـر روي شـیر گـاز پکـیج دیواری فرولی، از ورود ذرات معلـق در گـاز شـهري بـه پکـیج جلـوگیري میکنـد و باعـث بـالا رفـتن طـول عمـر شـیر برقـی گـران قیمـت پکـیج دیواری فرولی مـی گـردد. ایـن شـیر وظیفـه کنتـرل جریـان گـاز را برعهـده دارد.

سـختی گیـر آب : بـا توجـه بـه سـختی بـالاي آب لولـه کشـی و جلـوگیري از رسـوب گـذاري در کویـل پکـیج دیواری فرولی ، اسـتفاده از یـک سـختی گیـر در مسـیر آب ورود بـه پکیج دیواری فرولی الزامی است.

محافظ بـرق : نصـب محـافظ بـرق از آسـیب بـرد الکترونیکـی پکـیج دیواری فرولی جلـوگیري مـی کنـد. بـرد الکترونیکـی پکـیج یکـی دیگـر از اجـزاي گـران قیمـت پکـیج اسـت و بـه راحتی با نوسان برق آسیب میبیند.

 

مینی چیلر فرولی

*مشخصات پکیج دیواری فرولی 32000 مدل F32D

 

پکیج دیواری فرولی  32000 مدل F32D   و تجهیزات جدید برای آن اقدام می کنند. این پکیج دیواری از دو مبدل برای گرمایش آبهای مصرفی و گرمایشی استفاده می کند دارای یک سیستم کنترل فشار برای در اولویت قرار دادن آب گرم مصرفی در زمستان است که با باز کردن آب گرم مصرفی آب گرم گرمایشی به صورت موقت قطع می شود و پکیج فرولی 32000 مدل F32D نسبت به تامین آب مصرفی اقدام می کند که با قطع آب گرم مصرفی دوباره آب گرم گرمایشی در مدار رادیاتورها قرار می گیرد از این گذشته مبدل حرارتی اصلی يکپارچه مسی با پوشش آلومينيومی مخصوص است که جهت هماهنگی بیشتر با رادیاتورها از این آلیاژ استفاده شده است. پکیج فرولی 32000 مدل F32D دارای قابليت اتصال به انواع ترموستات اتاقی و سنسورهای خارجی را دارد که این امکان را به مصرف کننده می دهد تا با اتصال این تجهیزات جانبی راحتی و دسترسی بیشتری را از آن خود کند همچنین با اتصال این حسگر ها دستگاه توانایی کسب اطلاعات از محیط بیرون را پیدا کرده که در این جهت برای هماهنگی بیشتر بین محیط بیرون و داخل اقدام می کند مثلا در صورتی که فضای بیرون سرد باشد سنسور با ارسال دمای مربوطه به برد پکیج فرولی 32000 مدل F32D به آن برای افزایش دمای آب گرمایشی و محیط هشدار می دهد. حداکثر دمای آبگرم این پکیج 60 درجه سانتیگراد و راندمان حرارتی 93 درصد می باشد. همچنین ظرفیت حرارتی ورودی پکیج دیواری فرولی 32000 مدل F32D برابر با 34.4 کیلو کالری بر ساعت و خروجی آن 32000 کيلوکالری بر ساعت می باشد. ابعاد پکیج دیواری فرولی مدل F32D به عمق 330 ، عرض 400 و به ارتفاع 700 ميليمتر و نیز دارای وزن 35 کیلوگرم با ظرفیت منبع انبساط 6 لیتر می باشد. در شکل زیر با نحوه عملکرد صفحه دیجیتال و کلیدهای تعبیه شده در این قسمت اشاره شده است که جهت آگاهی بیشتر مصرف کننده و استفاده صحیح قرار داده شده است..

فروش در نمایندگی فرولی ،بوتان ،ایران رادیاتور ،لورچ ،پامکو ،ایرول ،گلدپن ،استان اصفهان

                                تاسیسات پدیده شاهین

 انواع: چیلر ،مینی چیلر، دیگ ،پکیج ،رایاتور، داکت اسپیلت ،اسپیلت ،کولر گازی ،پمپ آب

آدرس اصفهان بلوار کشاورز روبروی باغ فردوس تلفن03137777307-09133064408

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *